Menü Kapat

HAKKINDA

38035_3D_BOX-768x576

Miniart Models olarak 2001'de Simferopol, Ukrayna'da kurulduk, detaylı AR-GE çalışmalarından 2 yıl sonra (2003) ilk model kitimizi piyasaya sunduk.(35002-Yürüyen Sovyet Askerleri) O yıl, pazara toplam 4 adet yeni model kit çıkardık ve "Binalar, Aksesuarlar ve Diaromalar" adlı yeni seriyi piyasaya sunduk.

 

2004 yılında, tarihi binalar, kaleler ve tarihi savaşlarda savaşan askerlerin yer aldığı küçük ölçekli "Tarihi Minyatür Serisi"  ile birlikte 1/16 ölçekli "Tarihi Figürler Serisi" adlı yeni modeller piyasaya sunduk.

 

2005 yılında, kitlerimizi ilk defa Nuremburg'da Uluslararası Oyuncak Fuarı'nda sergilemekten mutluluk duyduk. Şimdi ise birçok hobi gösterisine katılarak dünyanın her yerinden maketçiler ile bir araya geliyoruz.

2006 yılında, 1/35 ölçekli ilk askeri araç kitimizi piyasaya sunduk. (35025-T70 M Early Production Sovyet Tankı -Mürettebat ile birlikte-)

O zamandan beri ürünlerimiz arasına pek çok farklı tank, silah, araç ve araba modeli getirdik. Yeni kitlerimizin her biri artan bir kalite düzeyine sahipti ve biz; uyum, doğruluk ve keyif açısından sürekli iyileştirme sağladık.

 

2012 yılında, yeni sloganımızı yarattık. "Yenilik her şeydir." Bu sloganın; kendimizi ve ürünlerimizi geliştirdikçe markamızı yansıttığını düşünüyoruz. 

 

O yıl, özellikle tren ve demiryolu model meraklıları için 1/72 ölçekli çok renkli kitleri pazara sunduk. Bu seri, boyanmadan monte edilebilen, altı farklı renkte plastik kit içerir ve dilerseniz bu kitleri boyayabilirsiniz.

 

Anahtar kelimemiz "Yenilik" 2013'te yeni, 1/35 ölçekli Savaş ve barış zamanı sıradan insanları ve objeleri temsil eden "Sivil Objeler Minyatür Serisi"ni sunduğumuzda da devam etti. Bu serideki ilk kitimiz 38001-Avrupa Tramvayı.

 

Üstelik tramvaylara binmeleri için sivil figürler ve hatta biletleri toplamaları için mürettebat da yayınladık!

 

2014'te, şirketimiz Ukrayna'nın başkenti Kiev'e taşındı. Tüm tesislerimizin taşınması biraz gecikti fakat bu bize çok detaylı ve yüksek kaliteli yepyeni bir model serisine odaklanmamız için zaman verdi.

 

2016'da ürün skalamız, 1/35 ölçekli başka bir seri ile taçlandı. Savaş sonrası Sovyet Muharebe tankları çalışmamızdaki ilk model 37002-T44M Sovyet Medium Tank oldu.  Sovyet Tankları ailesini 37-003-T54-1 Soviet Medium Tank izledi ve 2017'de bu ünlü tankın özellikleri sürdü. Bu seri; T-55 tank ailesi ve çeşitleri ile devam etti.

 

2017'de 2. Dünya Savaşı Minyatür Serisi, Askeri Minyatür Serisi, Bina ve Aksesuar Serisi gibi farklı ürünler ile çeşitliliğimizi genişlettik. Websitemiz farklı dillerde, mobil uyumlu, kullanışlı arama seçeneği ve bilgilendirici ürün açıklamaları ile modern bir şekilde dizayn edildi.

 

2018'de "Fantastik Seri" ve "Hava Araçları Minyatürleri" Serilerimizi çıkardık.