Menü Kapat

Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

5 Kişilik bir aile şirketi olarak, 37 yıldır hazır giyim sektöründe sanayi tipi dikiş makine yedek parça ve sarf malzemelerini tedarik eden; dürüst, müşteri memnuniyetine önem veren ve çözüm odaklı çalışan bir firmayız.

HAKKIMIZDA

1987 yılında, İsmail Hakkı ŞİMŞEK önderliğinde bir şahıs firması olarak; Şimşek Makine Yedek Parça Ticareti unvanı ile kurulduk.

1993 yılında Limited Şirkete dönüştük ve Şimşek Makine ve Aksamları Sanayi Ticaret Ltd. Şti. unvanını aldık. Yurtdışından elde ettiğimiz mümessillikler ile piyasada adımızdan sıkça söz ettirmeye başladık.

Almanya, Japonya, İtalya, Hindistan ve Tayvan’dan tanınmış birçok markanın Türkiye mümessilliğini üstlendik. SANDO ve Japonca’da “Şimşek” anlamına gelen “KAMİNARİ” markalarını yaratarak ticari hayatımıza devam ettik.

2009 yılında hazır giyim üreticilerinin kesimhane bölümlerinde kullanılan; plotter, cutter, kraft, design, kreb vb. kağıtları üretme kararı alarak Şimşek Kağıt Ürünleri San. Tic. A.Ş.’yi kurduk.

Firmamız Ekim 2019’dan itibaren ŞİMŞEK İÇ ve DIŞ TİCARET olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

VİZYONUMUZ

Karşılıklı memnuniyet ve çözüm odaklı bakış açısı ile, yerel ve küresel piyasalarda vazgeçilmez bir şirket olmak

MİSYONUMUZ

Uzmanı olduğumuz konfeksiyon ve tekstil piyasasının yanı sıra, umut vaad eden yeni sektörlerde de yenilikçi, uygun fiyatlı ve yüksek kalitedeki dünyaca ünlü markaları getirerek Türkiye'de temsil etmeye ve ürettiğimiz ürünleri dünya çapına yaymaya devam etmek.