Menü Kapat

HAKKINDA

maiers

Başarımızın temeli; sağlam teknik bilgimiz, ihtiyaçları karşılayan ürünlerimiz ve yoğun danışmanlık hizmetlerimizdir. Bu nedenle uzun yıllardır küresel pazarlarda ve ihracatta sürekli artan bir pay elde etmekteyiz.


Aynı yüksek kalite standardını ve maksimum esnekliği sunmaya devam edebilmemiz için personelimizi üretim uzmanı olmaları için eğitiyoruz.

Teknik kadromuz, mekanik becerileriyle ve teknik yetenekleriyle müşterilerimizin isteklerini hassasiyetle karşılar. Her parça ve her makine, teknoloji tecrübemizi ve giyim endüstrisinin gereksinim bilgilerini içerir.

Ek olarak, tüm personelimizin ihtiyaçlarınız için en iyi çözümü bulma konusunda kişisel taahhüdü vardır, böylece projeleriniz başarılı olur ve biz başarınızın ortakları olarak yanınızda yer alırız.

TARİHÇE

 Bugün modern bir firma olan Maier, 1923 yılında şirketin kurucusu olan Wilhelm Maier’in evindeki bir üretim atölyesinde başladı.

1923: Wilhelm Maier dikiş makinelerinin yanı sıra bisiklet pedalları için de yedek parça yapmaya karar verdi.

1924: Kirchheimer Strasse 18’de yeni binaya taşındı.

1934: Ürünlerimize bileyiciler eklendi. 1935’te üretim, freze makine bileşenlerini içerecek şekilde genişletildi. Bazıları vardiyalı olan 20 çalışan vardı.

1945: Şirket, 11 çalışanı ile savaş sonrası yeni bir dönem başlattı. Kurucunun oğulları Erwin Maier ve Otto Maier, adı Wilhelm Maier & Söhne Unitas-Maschinenfabrik OHG olan yeni şirkete katıldılar. Şirket dikiş makine yedek parça alanında gücünü artırdı ve mallarını ihraç etmeye başladı.

1952: Üretimin ve yönetimin yeri değişti. Nuertingerstrasse 19’da yeni bir binaya taşındı.

1957: Seri kör dikiş makine üretimi şirketinin gelişiminde dönüm noktasıydı. Yurtiçi ve yurtdışında başarı elde ettiler.

1958: Şirket kurucusunun torunu Otto Maier Jr. şirkette satış ve yönetimden sorumlu oldu.

1976: Kurucunun diğer torunu olan Rolf Maier, makine üretim teknoloji departmanında çalışmaya başladı.

1977: Yeni geliştirilen Almanya ve yurtdışında patentli “fadomat” -birçok geleneksel tebeşir kullanma ihtiyacı duyan hazır giyim üreticisini rahatlatan- etek boyu ölçer üretime girdi.

1978: İlk fistolama makinesi üretildi. Parçalar ve makine üretim bölümleri için kar merkezleri oluşturuldu.

1980: Maier-Unitas GmbH kuruldu.

1992: Yönetim kuruluna ailenin 4. kuşağını temsil eden Klaus Maier katıldı.

1998: Montaj - teknik tasarım ve makine üretimi için orijinal fabrikanın yanına ikinci fabrika yapıldı.

2002: Otto Maier 2003’te emekli olduğunda yerine geçen Ulric Rechtsteiner şirkete katıldı. Rolf Maier ve Klaus Maier teknik müdür görevlerini yerine getirdiler.

2007: Yönetim yeniden yapılandırıldı. Ulric Rechtsteiner şirketten ayrıldı. Rolf Maier ve Klaus Maier ticari sektörün yanında satış ve pazarlama sorumluluğunu da üstlendiler ve imza yetki sahibi olan ve ticari departman başkanı Rainer Frank tarafından desteklendiler. Makine üretiminin yeniden düzenlenmesi nedeniyle ana fabrika büyütülerek yeniden inşa edildi. 2. fabrika kapandı.

2014: Rolf Maier sağlık sorunları nedeniyle genel müdürlükten istifa etti.