Menü Kapat

Hakkında

agujas-de-coser-bordar

Altek Beissel Needles Limited, bir yeminli mali müşavir ve şirket sekreteri olan S. Ganesh’in yatırımıdır. S Ganesh, 20 yıllık üst düzey kurumsal tecrübesinden sonra hayalindeki yatırım olan makine dikiş iğneleri alanında girişimci olmaya karar vermiştir.

 

 

1997’de Almanya Lammertz ile ortak girişim olarak kurulan fabrika, şu anda tamamen Hintli profesyoneller tarafından yönetiliyor ve küreselleşiyor.

Fabrika, Güney Hindistan’daki Chennai şehri eteklerinde, 8 dönümlük geniş bir yerleşke içinde kuruludur. Temel personel için geniş açık alanları, yemyeşil ağaç yapraklarının malçlarından ve arıtılmış sulardan beslenen yeşil bahçeleri vardır.

Şu anda, dünya çapında tüm endrüstriyel ve ev dikiş makinesi iğneleri üreten iki şirketten biri olan Beissel, kalitesiyle şevkle övünen, dünya çapındaki endrüstriyel ve ev tipi dikiş iğnesi kullanıcıları arasında tercih edilen Altek ailesi; mühendis, teknisyen ve uzmanlardan oluşan 100’den fazla üyesiyle tamamen profesyonelce yönetiliyor.

1.000’den fazla iğne tipi, modern fabrikasından çıkmadan önce günde 155 kalite kontrolünden geçerek üretiliyor.

TARİHÇE

1997: Altek Lammertz Limited, şimdiye kadar sadece Almanya, Japonya, Kore ve Tayvan’da üretilmiş Endrüstriyel Dikiş Makine İğnelerini Hindistan’da üreten ilk şirket oldu. Bu girişim; makine, teknoloji ve eğitim sağlayan Almanya Lammertz ile ortaktı. Makine iğneleri; Lammertz, Rhein, Beka ve Muva markaları altında üretilip –ki her biri yüzyılı aşkın kökene sahip- Almanya’ya tekrar ihraç edildikten sonra bütün dünyada satışa çıkarıldı.

Bu durum Alman iğne imalat şirketleri arasında Hindistan teknik becerilerinin tanınmasına yol açtı. Hepsi Alman fabrikalarını kapattı ve Hindistan’a taşındı. 19-20. yüzyılın başlarında, 100’den fazla fabrikaya sahip olan ve iğne teknolojisinin beşiği olan Almanya’da bugün, hiçbir iğne üretim tesisi kalmamıştır.

 

1998: ISO sertifikası alan, dünyadaki dikiş makine iğnesi üreten ilk şirket oldu.

 

1999: Dünyada kalite standartları için SATRA sertifikası kazanan ilk ve tek firma oldu.

 

2005: İsmi Altek Beissel Needles Limited olarak değişti. BMN Beissel Maschinennadel GmbH Almanya’dan “BEISSEL” markasını kullanım haklarını satın alındı. 

Dünyada 40’tan fazla ülkeye Beissel markasıyla pazarlanmaya başlandı.

 

2006: Ürün çeşitliliği ev dikişi, dokuma makinesi, çanta dikişi ve diğer dikiş makine iğnelerini kapsayacak şekilde genişletildi.

 

2008: Alman ve Amerikan markalarının pazarına ev tipi dikiş makine iğnesi arz etmeye başladı.

 

2010: Ucuz fiyatlarla satılan Alman, Japon ve Çin iğneleri ile iddialı fiyatlarla rekabet edebilmek için sadece Hindistan’a özel “KING” markasını Hindistan ile tanıştırdı.

 

2018: Ev dikiş iğnesi markası olan “PRET”i özellikle Avrupa ve Amerika pazarları için çevre dostu paketlerde tanıştırdı.