MAIER 

Maier marka dikiş makine parçaları, yetenekli ve konusunda uzman personeller tarafından en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir. 85 yıllık geçmişi ve tecrübesi  ile Maier; kullandığı sıradışı üretim ve test metodları ile “hatasız, standart kalite ve işçilik” hedefine ulaşmayı garanti eder.  Maier, konusundaki 85 yıllık ihtisası nedeni ile parçaların işlevini ve dolayısıyla kritik noktalarını çok iyi bilir ve tayin eder. Maier, çoğu dikiş makine üreticisi ile doğrudan çalıştığı için en az hata payına sahiptir. 

MAIER Dikiş Makine Parçaları Kaliteli Parçalardır:
 
 
Bıçaklar
 
CNC kontrol ve özel taşlama makineleri ile yüksek hassasiyetli bir üretim gerçekleştirilir.  Dikkatle sertleştirilmiş yüksek sınıf çelik ile yüksek dayanıklılık ve mükemmel kesim verimliliği elde edilir. Amacına bağlı olarak Maier; aşağıdaki çelik türlerini kullanmaktadır:
 
· Yüksek alaşımlı takım çeliği
· Yüksek Hızlı Çelik (HSS) (M2) = Standart çelikten yapılmış bıçak ile karşılaştırıldığında 10 kat artışa kadar               dayanıklılık  
· Süper çelik  = HSS'ten de üstün dayanıklılık,
· Sert metal  (katı, sert metal bıçaklar veya karbür uçlu bıçaklar için (CT))  
 
Maier özel istek üzerine farklı kaplamalar uygulayabilmektedir.
 
Lüperler
 
Maier lüperleri, standart ve tam montaj amacına dönük üretilir. Bu; lüper ayarlaması olmadan  veya makineyi yeniden sıfırlamadan, basit bir değişim anlamına gelir. Maier, profil projektörler kullanarak on kat büyütme ile en az hata payını garanti eder. Lüper noktasından lüper şaftına konum hata payı: 0,05 mm = 0,002’’ 
 
Yüksek alaşımlı takım çeliğinden yapılmış Maier lüperleri tam üzerinden sertleştirilmiştir. Bu, maksimum hızda yüksek dayanıklılık ve özellikle sadece yüzeyi sertleştirilmiş lüperler ile karşılaştırıldığında daha az aşınma anlamına gelir.
Maier lüperleri’nin kritik noktaları (iplik temas yüzeyi) pürüzsüz ve yüksek oranda parlatılmıştır.
 
Plakalar
 
Deneyimli uzman işçiler ve en modern CNC kontrollü üretim makineleri; dikkatli bir işleme, son derece hassas montaj garanti eder. Son kontrol % 100, ürünü on kat büyütebilen projektörler ile yürütülmektedir 
 

 

 

Kurumsal Dönüm Noktaları 

Günümüzün bu modern orta ölçekli şirketi 1923 yılında şirketin kurucusu Wilhelm Maier, tarafından kurulmuştur.

1923 İlk kez dikiş makinelerinin yanı sıra bisiklet pedalı için yedek parça yapmaya karar vererek işe başladı.

 1934 Ürün yelpazesine bıçak bileyicileri dahil edildi ve 1935 yılında, üretim kapsamına freze makinesi parçaları eklendi. 20’den fazla personelin istihdam edildiği şirkette bazı personel vardiya esasında çalışmaktaydı. 

1945 şirket savaş öncesi ürettiği başarılı ürünlerinin üretimini11 çalışan ile yeni bir savaş sonrası döneminde devam ettirdi. Şirketin Kurucusunun oğulları Otto ve  Erwin Maier, yeni şirkete katıldılar ve bugünkü Wilhelm Maier & Söhne Unitas-Maschinenfabrik OHG şirketi doğdu. Şirket dikiş makineleri yedek parçaları üretimindeki uzmanlığını günden güne geliştirdi ve ürünlerinin ihracatına başladı.

 1957 Yeni bir dönüm noktası ise kör dikiş makinesi seri üretimindeki gelişmeyle başladı.. hem ana vatanında hem de yurt dışında büyük başarılar kazandı.

1958 Şirket kurucusunun torunu Otto Maier Jr., satış ve yönetimden sorumlu göreve getirildi. Triko endüstrisinde çok büyük bir başarıya imza atan "punktomat" düğme ve düğme deliği işaret makineleri üretimi başladı.

 1976 Şirket kurucusunun diğer torunu Rolf Maier, makine üretim teknoloji bölümünde çalışmaya başladı.

 1977 Almanya ve yurt dışında patentlenen yeni gelişmekte olan   "fadomat" etek pazarı,  bir çok tesisi geleneksel tebeşir kullanımından kurtaran üretime başladı.

 1978 Maier-Unitas GmbH kuruldu. Parçalar ve makine üretim birimleri için kar merkezleri kuruldu.

 1980 İlk taraklanma makineleri üretildi.

 1992 4. jenerasyon aileyi temsil eden Klaus Maier yönetim kuruluna katıldı.

 1998 Orijinal fabrika binasının hemen yanına Makine üretimi, montaj ve mühendislik tasarımı için ikinci fabrika (Tesis II) kuruldu.

 2002 -2003 yılında Otto Maier emekli olduğunda görevi devralacak Ulric Rechtsteiner şirkete katıldı. Rolf Maier ve Klaus Maier teknik müdür olarak görevlerine devam ettiler. 

2007 Yönetim yeniden organize edildi ; Ulric Rechtsteiner şirketten ayrıldı. Rolf Maier ve Klaus Maier ek görev olarak ticari sektörün yanı sıra satış ve pazarlamadan da sorumlu oldular. Yardımcıları imza yetkilisi ve ticari departmanın başkanı Rainer Frank göreve getirildi. Makine üretimin reorganizasyonu ile ana fabrika daha fazla büyütülüp yeniden inşa edilecek ve Tesis II kapatılacaktır.

 

 

   
  • YASAL UYARI!
    Piyasaya sürülen "taklit" KAMINARI kumaş işaretleme kalemleri hakkında
    devam...
  • Yılın tedarikçisi ödülü! Hugo Boss'un düzenlediği Operasyonel Mükemmellik Günleri’ nde sürekli iyileştirme ve sürdürülebilir kalite konusu ele alındı.
    devam...
Adrenalin Bilgisayar